Kocaeli LGBTİ İnisiyatifi Seks İşçiliğini Konuştu

23 Aralık 2016

 

Kocaeli LGBTİ İnisiyatifinin katkılarıyla Etkinlikizi çatısı altında yürütülen Gökkuşağı Söyleşileri’nde bu kez Pembe Hayat ve Uluslararası Af Örgütü yer aldı.

19 Aralık Pazartesi günü Uluslararası Af Örgütü Türkiye Kampanya ve Aktivizm Koordinatörü Begüm Başdaş, Pembe Hayat Derneği Başkanı Buse Kılıçkaya ve Pembe Hayat Derneği Etkinlik Koordinatörü Demhat Aksoy’un katılımı ile gerçekleşti. 

Panelde Seks işçilerinin uğradığı ihlalleri ve yaşadığı sosyal, ekonomik ve hukuksal sorunlara değinen Begüm Başdaş, hak ihlalleri konusunda yaptıkları raporlamalarda yaşanılan sorunların dünya genelindeki ortaklıklara dikkat çekerken, Demhat Aksoy yaşadığı deneyimlerden örnek vererek, okulundan ayrılmak zorunda kaldığı öyküsünü Kocaelililerle paylaştı. Türkiye’de yaşanılan diğer ayrımcılıklara da değinerek trans hareket tarihinin doğuşu ve gelişimini anlatan Buse Kılıçkaya, günümüzün siyasal konjonktüründe artık hepimizin aynı yerden ezildiğine dikkat çekerek, umudunun ortak payda yaratmasından söz etti. 
Kocaelililerin yoğun ilgi gösterdiği panelde katılımın yoğunluğu ve soruların çokluğu ile uzunca süren soru cevap bölümüyle etkinlik en uzun süren etkinlik olma özelliği taşıyor. Sonrasında alınan geri bildirimler ise katılımcıların oldukça verimli bir sohbet yaptıkları ve bir takım önyargılarından arındıkları yönündeydi.

etkinlikizi.org un sitesine ve etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz. 

http://etkinlikizi.org/tag/etkinlikizi/


*Bu etkinlik Pembe Hayat ve Kaos GL Dernekleri’nin yürütmekte olduğu “Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi” kapsamında Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenmiştir.