Pembe Hayat, Trans LAB ile Onur Haftası’ndaydı

28 Haziran 2016

 

Bu yıl 24.sü düzenlenen LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri kapsamında Pembe Hayat’tan Buse Kılıçkaya ve Gani Met, Trans LAB söyleşisi ile ikili cinsiyet sistemi ve trans hareketi konuştu.

Pembe Hayat, Trans LAB söyleşisi ile Onur Haftası’nda yer aldı. 25 Haziran’da Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye Pembe Hayat’tan Buse Kılıçkaya ve Gani Met katıldı.

Gani Met “Beden ve Kimlik Çıkmazında Kuir Performanslar: İkili Cinsiyet Rejiminin Ötesinde Trans Olma Halleri” sunumu ile mevcut sistemin dayattığı ikili cinsiyet rollerine dair konuştu.

Pembe Hayat Yönetim Kurulu Başkanı Buse Kılıçkaya ise “Seks İşçiliğinden Lobi ve Savunuculuğa: Seks İşçilerinin Haklarının Türkiye’de Trans Hareketine Dahil Olması” başlıklı sunumunda trans hareket ve seks işçileri hareketinin kesiştiği noktaları ve Türkiye’de trans hareketin tarihi hakkında konuştu.

*Bu etkinlik Pembe Hayat ve Kaos GL’nin “Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi” kapsamında Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenmiştir.