Pembe Hayat 17 Kasım Pazartesi Edirne’de

18 Kasım 2014

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin bu yıl 9 ilde gerçekleştirdiği 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma etkinlikleri Pazartesi günü Edirne’de.

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Edirne’deki gönüllülerinin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlik 17 Kasım 2014, saat 18:00’de Ünisite’de.

Bu yıl 20 Kasım etkinliklerinin temasını "medya" olarak belirleyen Pembe Hayat, Edirne’de "Medya’da LGBTİ’lere Yönelik Nefret Söylemi & Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet" konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Gazeteci Yıldız Tar medyada LGBTİ görünürlüğü, temsiliyeti ve medyanın dilini anlatan bir sunum yapacak. Ali Can Kalan ise nefret cinayetleri, homofobik/ transfobik nefret suçları ve heteroseksist erkek egemen sistemin beslediği şiddet üzerine konuşacak.

20 Kasım Nefret Mağduru Transları Anma Günü Etkinlikleri, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın finansal olarak desteklediği Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi ile Avrupa Birliği Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı’nın finansal olarak desteklediği Nefret Etme Projesi kapsamında Pembe Hayat ve Kaos GL Dernekleri tarafından organize edilmektedir.