Antakya’da Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Söyleşisi ve Film Gösterimleri

13 Mayıs 2014

Pembe Hayat ve Kaos GL Dernekleri tarafından birçok şehirde düzenlenen Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Söyleşisi geçtiğimiz haftasonu Antakya’daydı.

Antakya Güncel Sanatlar Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen ve Antakya’lıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Pembe Hayat KuirFest seçkisinden oluşan kısa ve uzun metraj filmler ile belgesel gösterimleri gerçekleştirildi.

Filmlerin ardından Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği Başkanı Buse Kılıçkaya ve Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi Koordinatörü Bora Bengisun ve Pembe Hayat gönüllüsü Erdem Azil Kalan’ın katılımıyla Antakyalı’larla; Türkiye’de LGBTİ hareketi tarihi, Queer ve feminist mücadele biçimleri, Türkiye’de LGBTİ bireylerin karşılaştıkları hak ihlalleri, trans sex işçilerinin sorunları, Pembe Hayat ve Kaos GL Drnekleri’nin çalışmaları, Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi faaliyetleri ve Antakya’da LGBTİ örgütlenmesi tartışıldı.

Bu etkinlik Pembe Hayat ve Kaos GL Dernekleri’nin birlikte yürüttüğü ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın finansal olarak desteklediği ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi kapsamında gerçekleştirilmiştir.