Diyarbakır’dan Burhan Kuzu’ya

6 Mart 2008

Anayasa LGBTT Komisyonu’nun Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’ya gönderilmek üzere hazırladığı kartlar bu kez Diyarbakır’dan gönderildi.Siyabend Arin Piramid GL’nin kart gönderme eylemini anlattı.

Anayasa LGBTT Komisyonu’nun başlattığı ve birçok sivil toplum kuruluşunun da desteklediği ?Anayasada Cinsel Yönelim Ve Cinsiyet Kimliği Tanınsın? talebinin yazılı olduğu kartlar bu kez de Diyarbakır’ın Ofis Postanesi’nden gönderildi. 1 Mart’ta Piramid GL tarafından gönderilen kartların adresi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’ydu.

Diyarbakır’da görünürlük sorunu olduğu için basın açıklamasını kartları gönderdikten sonra yapabildik. Bizzat kendimiz yerel basın kuruluşlarına giderek ulaştırdık haberimizi.

Kartları yollarken birçok kişinin bize ters ters bakmasına ve bir kişinin ?Siz insan mısınız?? şeklindeki hakaretine maruz kaldık.

Bu eylemimizin basında yer bulmaması morallerimizi bozsa da Diyarbakır’dan da Burhan Kuzu’nun eline ?Cinsel Yönelim Ve Cinsiyet Kimliği Tanınsın? yazılı kartlar geçecek olması yüzümüzde tebessüm bıraktı.