Kaos GL’den Türkiye’nin ‘gay ikonu’

14 Kasım 2007

Hülya Gülbahar ve Baskın Oran’ın yorumlarıyla sivil anayasa tartışmalarına eşcinsellerin tarafından bakan dergide eşcinsel aktivistler ve çiftlerle yapılmış söyleşiler dışında son filmi ‘Angel’ı karşılamaya hazırlandığımız François Ozon söyleşisi de dikkat çekiyor.

Derginin ?Türkiye’nin ????Gay İkonu’? konulu dosyasında, dergi okurlarınca seçilen isimler açıklanıyor ve bu isimleri ????gay ikonu’na dönüştüren gerekçeler sıralanıyor. Naim Dilmener’den Selen Doğan’a, Ayşe Düzkan’dan Bawer Çakır’a pek çok yazarın katkıda bulunduğu dergi ????gay ikonu’ kavramını da tartışmaya açıyor.

Derginin dikkat çeken bir diğer başlığı da ?İran’da eşcinsel olmak? adını taşıyor. İran’dan Türkiye’ye kaçıp gelmiş eşcinsel mültecilerle yapılmış söyleşi ve Amir Hujjeti’nin İran’da eşcinsel olmanın nasıl bir cehennem olduğunu anlatan yazısını İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın ?İran’da eşcinsel yoktur? açıklamasının ardından okumak ilginç bir deneyim olabilir.

Hülya Gülbahar ve Baskın Oran’ın yorumlarıyla sivil anayasa tartışmalarına eşcinsellerin tarafından bakan dergide eşcinsel aktivistler ve çiftlerle yapılmış söyleşiler dışında son filmi ????Angel’ı karşılamaya hazırlandığımız François Ozon söyleşisi de dikkat çekiyor.