1 Mayıs Meydanlarında 10 Yıldır Gökkuşağı Bayrağı Dalgalanıyor!

28 Nisan 2011

Gökkuşağı bayrağı 1 Mayıs’ta bu yıl onuncu kez yükselecek.

Kaos GL & Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Dernekleri 1 Mayıs’ta gökkuşağı bayrağının altında hep birlikte yürümek için LGBT’leri ve dostlarını Gökkuşağı Koalisyonu kortejine çağırıyor.

?Maskeleri Attık, Gemileri Yaktık, Geri Dönüş Yok!??Kaos GL – Eşcinsellerin Sesi? pankartının açıldığı 2001 1 Mayıs’ından bu yana 10 yılı geride bırakan gökkuşağı bayraklı 1 Mayıs, Türkiye Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans (LGBT) mücadelesi açısından önemli bir dönüm noktası. 2001’de Kaos GL üyeleri Ankara’daki kutlamalara katılarak ilk kez kamusal alana çıkmış, gökkuşağı bayrakları ve sloganlarıyla emek mücadelesiyle LGBT mücadelesinin ortaklığına işaret etmişti.

?Aşk Aşk Hürriyet, Uzak Olsun Nefret!?

Kaos GL & Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneklerinin çağrısı ile homofobiye, transfobiye ve nefrete karşı Ankara’da 1 Mayıs’ta, gökkuşağı bayrağı bu yıl onuncu kez yükselecek.

Ankara’da Gökkuşağı Koalisyonu ile yürümek isteyen LGBT’ler ve dostları, 1 Mayıs günü saat 11.00’da Gar’da bir araya gelecekler. Ardından miting alanı olan Sıhhiye’ye yürüyecekler.