YENİ ANAYASA İÇİN LGBT’LERİN DE SÖZÜ VAR!

24 Aralık 2011

SOSYAL POLİTİKALAR CİNSİYET KİMLİĞİ VE CİNSEL YÖNELİM ÇALIŞMALARI DERNEĞİYENİ ANAYASA ETKİNLİKLERİ

SOSYAL POLİTİKALAR CİNSİYET KİMLİĞİ VE CİNSEL YÖNELİM ÇALIŞMALARI DERNEĞİ

YENİ ANAYASA ETKİNLİKLERİ

YENİ ANAYASA İÇİN LGBT’LERİN DE SÖZÜ VAR!

?Cinsiyet kimliği? ve ?cinsel yönelim? temelli şiddet, baskı, sosyal dışlanma ve ayrımcılık biçimlerini ortadan kaldırmayı hedefleyen SPoD’un; yeni anayasanın yapım sürecinde LGBT bireylerin tüm sürece dair görüşlerini ve taleplerini dile getirmeleri amacıyla düzenlediği ?Yeni Anayasa Yapım Sürecinde LGBT Katılımı ve Demokratikleşme? konulu panele katılımınızı, ayrımcılık ve şiddete karşı LGBT kişi ve örgütlerine desteğinizi bekliyoruz.

24 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 18:00’da düzenlenecek olan ve moderatörlüğünü Ezgi Başaran’ın yapacağı panelde Anayasa Kadın Platformu’ndan Av. Hülya Gülbahar, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden Anayasa Hukukçusu Serkan Köybaşı konuşmacı olacak.

Panel, Lambdaistanbul Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşi’deki LGBT talepleri ile oluşturulan ekteki ?Yeni Anayasa Yapım Süreci ve İçeriğine Dair Görüşler? adlı belgeyi başlangıç noktası alacak.

Ekonomik Sosyal Haklar, Akademik Çalışmalar ve Siyasi Temsil yanında bir diğer çalışma alanı da Hukuk ve Adalete Erişim olan SPoD, LGBT bireylerin ve örgütlerinin Yeni Anayasa Yapım Süreci’ne eşit yurttaşlar olarak katılımını teşvik etme ve sağlama yönünde çeşitli çalışmalar sürdürüyor.

PROGRAM

Tarih: 24 Aralık 2011 Cumartesi

Saat: 18:00

Yer: Aynalı Geçit Toplantı Salonu (Meşrutiyet Cad. Avrupa Pasajı No: 8 Kat: 2 Beyoğlu – İstanbul)

İletişim: spod.iletisim@gmail.com0 (542) 664 20 76